Професійні спільноти вчителів: крок до професійного зростання

    Під час весняних канікул у нашій гімназії відбулися засідання методичних об’єднань педагогів, спрямовані на підвищення професійної компетентності та ефективне впровадження концепції «Нова українська школа».

Методичне об’єднання вчителів початкових класів

    Педагоги активно працювали, обговорюючи важливі теми, що сприяють удосконаленню навчального процесу.
    Зокрема, вчителі опрацювали тему нейробіки, яка допомагає розвивати мислення учнів. Обговорили методи «Синтез думок», «Ромашка запитань» та таксономію Блума, що є особливо корисними для засвоєння складних тем. Під час зустрічі відбувся обмін досвідом, що зробило спілкування легким і цікавим.
    Окрему увагу приділили самоосвітній діяльності: розглянули «6 причин, чому читання вголос дивовижно впливає на дітей» та вплив голосу вчителя на сприйняття матеріалу дітьми. Також педагоги ознайомилися з підручниками та взяли участь у конкурсному відборі для 1, 2 та 3 класів, обравши найбільш відповідні навчальні матеріали.
     Захід став корисною платформою для професійного зростання, адже кожен учасник отримав нові знання та ідеї для вдосконалення своєї педагогічної діяльності.

ІІІ засідання професійної спільноти вчителів художньо-естетичного циклу

Тема засідання – «Розвиток професійної компетентності педагога в умовах реалізації концепції НУШ».

Обговорили:

  • актуальні питання розвитку професійної компетентності педагогів у контексті реформи НУШ;

  • нові методики викладання художньо-естетичних дисциплін;

  • інтеграцію мистецтва в освітній процес для розвитку ключових компетентностей учнів;

  • використання сучасних технологій та цифрових ресурсів.

    Також відбувся обмін досвідом та ідеями щодо розвитку творчого потенціалу учнів і впровадження кращих практик НУШ.

    Учасники окреслили подальші шляхи професійного розвитку та спланували роботу спільноти на майбутній період.

Засідання професійної спільноти вчителів природничо-математичного циклу

      На засіданні професійної спільноти вчителів природничо-математичного циклу вчителі розглянули реалізацію принципів та ідей НУШ у базовій середній освіті, презентували потенціал інтерактивної дошки Gynzy для сучасного навчання, обмінялись інструментами та методами для оцінювання груп результатів у НУШ, обговорили вибір підручників з природничо-математичних дисциплін для 8 класу НУШ.
      Загалом, засідання стало важливим кроком на шляху до успішної реалізації НУШ у базовій середній освіті, сприяючи підвищенню якості освіти та розвитку компетентностей учнів.

Методичні посиденьки класних керівників

   Освітній процес укотре зазнає змін. У першу чергу більш актуальними стають питання безпечного простору та освітнього середовища для перебування учнів і працівників.

На засіданні класних керівників вчителі вдосконалювали свої навички над створенням безпечного та позивного середовища для учнів. Активно використовували діяльнісний підхід програми “Зерна” для використання в роботі з учнями; обговорили питання про задоволення базових потреб у дитини під час навчання.

     Проведені засідання методичних об’єднань стали важливим кроком у професійному розвитку педагогів нашої гімназії. Обговорення сучасних підходів до навчання, обмін досвідом та впровадження інноваційних методик сприятимуть підвищенню якості освіти та розвитку ключових компетентностей учнів. Такі заходи допомагають учителям ефективно реалізовувати концепцію НУШ, вдосконалювати свої навички й адаптувати навчальний процес до вимог сучасної освіти.