Візитка гімназії


І восени, і влітку, – повсякчас
Милує око тут усе довкола.
Усіх, хто завітав до нас
Стрічає з радістю Підгороднянська школа.

В 1931 році Відділом навчальних закладів при управлінні Одеської залізниці в приміщенні депо було відкрито перший клас на станції Під городня. Учителем був Іванченко Петро Маркович. А в 1935 році вже було відкрито початкову школу під назвою залізнична початкова школа №64 Відділу навчальних закладів Одеської залізниці. В 1947 році школа стала семирічкою, в 1959 переведена в восьмирічну, а з кінця 60-х років – в середню школу. Сьогодні це Підгороднянська загальноосвітня школа І – ІІІ ступенів.
За восьмидесятирічну історію школа дала путівку в життя майже трьом тисячам своїх випускників.
Наша школа завжди славилася своїми традиціями і засівала добрими зернами освітянську ниву Первомайщини. Серед вчителів школи багато шанованих і досвідчених педагогів, які здобули визнання  серед учнів і батьків, удостоєні високих нагород.
  В різні часи учні школи були переможцями і призерами не тільки районних і обласних, а й Всеукраїнських предметних  олімпіад, лауреатами і призерами обласних інтелектуальних та художньо-естетичних конкурсів, призерами захисту робіт обласного територіального відділення МАН.      Серед випускників школи – кандидати наук, висококваліфіковані лікарі, інженери, заслужені педагоги, студенти престижних ВНЗ України та ближнього зарубіжжя.
  Сьогодні 224 учні школи навчають 18 вчителів. П’ятеро з них нагороджені знаком „Відмінник освіти України”, один –  має педагогічне звання “вчитель-методист”, семеро – “старший учитель”. 
  Наша школа трьохступенева, має початковий, де навчається 90 учнів, основний – 110 учнів, та старший, де навчається  14 учнів, ступені.
  У школі діють гуртки, спортивні секції, де діти можуть знайти заняття до душі, розвинути і реалізувати свої здібності: “Пам’ять”, хореографічний колектив «Водограй». Всі разом вони вчать дитину жити в гармонії з собою і з тими, хто поряд,  виховують патріотичні почуття і любов до рідної Вітчизни.
  У закладі освіти функціонують 16 предметних кабінетів, 1 НКК, спортивна та актова зали, їдальня, бібліотека, 4 спортмайданчики, історико – краєзнавча кімната. Всі  кабінети виглядають естетично, по-сучасному,  затишно.   У кабінетах  накопичено і систематизовано навчальні та методичні посібники, дидактичний матеріал, науково-популярна, довідково-інформаційна література. Школа має доступ до мережі Інтернет.
  До послуг школярів – їдальня, де, крім учнів початкової  школи, гарячим харчуванням охоплені і всі  бажаючі  старшокласники. Працівники кухні дбають про раціональне харчування школярів, дотримуючись вимог СЕС. Якісні гарячі обіди, наявність в меню продуктів, багатих вітамінами,  сприяють зміцненню здоров’я та профілактиці захворювань.
    Оздоровчий напрямок роботи є однією з важливих складових   діяльності школи. Сьогодні   медичне обслуговування школи здійснюється штатним персоналом – медичною сестрою. У школі  функціонує   медичний кабінет, в якому зосереджено запас ліків, перев’язувального матеріалу, миючих та дезинфікуючих   засобів. Учні школи проходять медичні огляди згідно з графіком, затвердженим ЦРЛ.
  Зміцнювати здоров’я,  займатися улюбленими видами спорту учні мають можливість на спортмайданчиках, яких у школі 4,  та в спортивній залі.
  Крім дітей – жителів смт. Підгородна, школу відвідують  22 учні із сусіднього села Вербова Балка. Райдержадміністрація та відділ освіти , виконуючи Державну програму «Шкільний автобус», подбали про те, щоб всі діти мали можливість отримати якісну освіту. Для цих школярів організовано підвіз до закладу освіти шкільним автобусом. Дозвілля дітей  організовує вихователь, який піклується про все:  щоб дітям у вільний від уроків час було і  комфортно, і затишно, і не нудно.