Наука настільки серйозна річ, що не варто
втрачати можливість зробити її цікавою і захоплюючою.Блез Паскаль (Перефразовано)
Ось і досягла наша експедиція фінішної стрічки. Керуючись словами Б.Паскаля, якими розпочалася ця остання сторінка нашого «Бортового журналу», ми старалися зробити нашу подорож дійсно цікавою і захоплюючою.
У перший день подорожі «Бачимо всі ризики» учні з вчителем основ здоров’я Попик Ніною Вікторівною розглянули ризики, які можуть постати перед людьми, в різних життєвих ситуаціях та шляхи запобігання цим ризикам. Активними учасниками були учениці 6 класу Москальова Анна, Шеремет Аліна та Смєлова Анна.
У вівторок, 14 березня, учні гімназії з вчителем математики Зубенко Тетяною Олександрівною долучились до святкування Міжнародного дня числа «Пі». Допомогли зробити «Математичний пікнік» яскравим, смачним та пізнавальним Діденко Аріна, Москальова Анна, Шеремет Аліна, Базарнікова Златослава, Назаратій Іван та Тіторенко Віра.
«Весь світ у моєму смартфоні. Подорожі нашою країною» – під таким гаслом пройшов третій день подорожі «Пізнавальна середа». Вчитель географії Торган-Сінченко Тетяна Михайлівна разом з Шеремет Аліною та Смєловою Анною ознайомили всіх з цікавими та мальовничими місцями України, якими вони подорожували.
Справжніми чаклунами у лабораторних халатах у «Домашній лабораторії» постали Бойко Анастасія, Команов Олександр, Лобага Ірина та Рєпкіна Вікторія, у «Експиментальний четвер». Під керівництвом вчителя хімії та біології Жигалюк Наталії Іванівни та вчителя фізики Красуцької Ольги Леонтіївни учні показали, які дива можна творити із найзвичайнісіньких речовин та предметів, що є у кожного вдома.
У п’ятницю учні 5 та 6 класів разом з вчителем інформатики Панченко Світланою Володимирівною здійснили подорож у світ таємних кодів. День називався – «Таємна п’ятниця!» Учні переконались, що вміння кодувати інформацію з допомогою програм в Інтернеті є дуже корисними.
Протягом тижня учні готували випуск електронної газети під гаслом «Широкий світ науки». Активними дописувачами стали Федорова Вікторія, Настасієнко Анастасія, Настасієнко Софія, Москальова Анна, Смєлова Анна, Шеремет Аліна та учні 5 класу.
А іще нам дуже хотілося, щоб всі, хто був причетний до нашої подорожі, не тільки відчули радість і захоплення від процесу пізнання таємниць природи. Ми прагнули того, щоб ви ще й окрім краси самої Її Величності Природи побачили красу і гармонію її законів, наук, що відкривають і вивчають ці закони.
Хто сказав, що краси у науці нема?
У відбитках безмежного світу щомиті
То бринить кольоровим акордом струна,
То виблискують зорі в небес оксамиті.
Серед строгих рівнянь, між площин і прямих
В світі чисел блука, між квадратів…
І гармонію формул дарує мені,
Наче квітів букет, математик.
Молодий вулканолог все на світі забув
Від захоплення, а не від страху
Аж завмер, бо у лаві вогню він почув
Наймогутнішу музику – музику Баха.
Хто сказав, що нема у науці краси?
Придивіться, в безмежжі світів і галактик
Наче ліра, гармонія чисел звучить,
Як веселка – фізичних законів романтика.