![](http://pidg.raiosvita.mk.ua/wp-content/uploads/2022/11/314909405_653346576502906_8951095443051555537_n.png)
Дата Дня української мови та писемності припадає на православне свято – День вшанування преподобного Нестора-літописця – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. Адже дослідники вважають, що саме з його праці розпочинається писемна українська мова.
Упродовж століть українська мова, так само як і її носії – український народ, зазнавала суттєвих утисків і заборон з боку різних держав.
Однак попри це, з кожним роком українська мова розквітає: носіїв рідної мови стає дедалі більше, молодь все частіше популяризує українську в соцмережах та спонукає до її вжитку у мовленні. І сьогодні українською мовою розмовляють понад 45 мільйонів людей, а 78% українців вважають її своєю рідною .
Давньогрецький філософ Сократ закарбував у віках мудрість: «Заговори, щоб я тебе побачив». Саме в розмові людина виявляє свою приналежність до певної культури.
Вітаємо всіх із Днем української писемності та мови і пам’ятаймо, що треба докладати зусиль, аби українська мова не тільки зберігалася, але й розвивалася, бо, як сказав один із творців литовської писемності Мікалоюс Даукша: «Рідна мова – мати єдності, батько громадянства і сторож держави».
Друзі, говорімо українською, щоб нас побачив світ, побачив успіх України, її духовні та інтелектуальні надбання! Вчімо українську та шануймо!