Гнів — це природна реакція, і цю енергію можна перетворювати на сили для подолання труднощів. Коли щось не вдається, коли відчуваєте, що закипаєте, не ігноруйте свої почуття. З’ясуйте, що саме вас дратує, подихайте, дайте собі час заспокоїтися і знайдіть у ситуації, яка склалася, мотивацію.
Якось ви питали, що робити, якщо гнів спалахує вмить і хочеться трощити усе навколо. Ось лайфхак, який може видатися кумедним, але неодмінно спрацює: сходіть умитися, почистіть зуби За цей час гнів відступить і ви зможете переключитися на дію.
Кожен день, безумовно, має бути днем ментального здоров’я.
10 жовтня – нагода вкотре про це нагадати.
День психічного здоров’я або ментального здоров’я у світі та в Україні відзначається щороку 10 жовтня. Свято покликане звернути увагу на проблеми, пов’язані з психічним станом людини та підтримки людей з подібними захворюваннями.
За ініціативи першої леді Олени Зеленської в Україні реалізується Національна програма з охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки, в якій вагомого значення набуває забезпечення якісного освітнього процесу та створення психологічно комфортного освітнього простору.
Одним із важливих пріоритетів у діяльності закладів освіти залишається забезпечення психологічної стійкості здобувачів освіти. Педагогічні працівники мають забезпечувати психологічну складову організації освітнього середовища, створюючи умови, що сприятимуть розвитку особистості кожної дитини, збереженню здоров’я та формуванню готовності до самостійного життя.
Ментальне здоров’я є важливою складовою психофізичного розвитку здобувачів освіти, що поєднує здоровий дух, гарне фізичне самопочуття та психіку людини із соціальним складником.
З метою підвищення рівня обізнаності щодо проблем психічного здоров’я МОН України рекомендує провести у закладах освіти усіх рівнів просвітницько-профілактичні заходи (педагоги можуть самі визначити, коли і у який час провести івенти у форматі флешмобів, челенджів, «психологічних хвилинок» тощо), що допоможуть здобувачам освіти впоратися зі стресом та його наслідками, емоційно налаштуватися на урок, на плідну роботу, сприятимуть атмосфері емоційного відновлення, почуттю безпеки та психоемоційного комфорту.
Матеріали
для використання педагогічним працівникам щодо сприяння формуванню культури піклування про ментальне здоров’я, розуміння та надання інструментів, які допоможуть дбати про свій внутрішній стан:
- матеріали Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?»;
- відео Всеукраїнського уроку з ментального здоровя для 1-6 класів «Ти як? Повертаємось до школи!»;
- відео Всеукраїнського уроку з ментального здоровя для 7-11 класів «Ти як? Повертаємось до школи!»;
- відеоматеріали «Ти як? Повертаємось до школи!»;
- відеоурок (перший урок 2023 року) «Ти як? Повертаємось до школи»;
- практичний вебінар, присвячений проведенню Всеукраїнського уроку ментального здоров’я;
- матеріали щодо психологічного супроводу та соціально-педагогічної роботи.
В межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді України Оленою Зеленською у Підгороднянській гімназії протягом вересня було організовано онлайн-зустрічі з учнями 5-го класу на тему: «Ментальне здоров’я: як подбати про себе?». Класний керівники Баруздіна Ж.А. провела пізнавальну бесіду на якій обговорювали про інструменти та техніки самодопомоги, які можуть допомогти дбати про психологічне здоров’я.
Друзі!Якщо і вам стала цікава ця тема і ви більше хочете дізнатися про ментальне здоров’я та як покращити свій внутрішній стан, переходьте на спеціальні сторінки, де запропоновані контакти, посилання, поради, продукти, техніки та методики, які допоможуть піклуватися про ментальне здоров’я – своє та людей поруч.
http://howareu.com (howareu_program)