Любіть, плекайте, шануйте рідну мову!

     27 жовтня, в День української мови та писемності, вихованці нашого закладу долучилися до написання  Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності «Дороги України».
      Слід зазначити, що він задуманий як найбільший  україномовний  флешмоб єднання навколо рідної мови, участь у якому може взяти кожен охочий. Неймовірні хвилювання під час написання тексту, які неможливо передати! Щиро вдячні  авторці  тексту Радіодиктанту письменниці, перекладачці, лауреату  Шевченківської премії Катерині Калитко за чудовий текст і актору, театральному  режисеру Олексію Гнатковському, який вдало його озвучив. 

 

    Особистість людини визначає багато чинників. Це і гени, і  життєвий досвід, і люди, з якими ми спілкуємось. Серед усього цього слід пам’ятати про те, який вплив має ім’я на нас. Адже воно залишається з нами від народження і до кінця життя.

     В ім’я здавна вкладався глибокий духовний зміст. В історії імен висвітлюється краса й уява, мудрість і любов вільної народної душі, відчувається безпосередність і щирість людських стосунків. Існує повір’я, що дітей треба називати іменами, які притаманні землі, де вони народились, тоді доля їхня буде щасливою. Бо ім’я – то справа не тільки естетична, а й духовна, культурна, мовна, політична.

      Зацікавились походженням свого імені й учні Підгороднянської гімназії. І не лише походженням, а й тим, як власне імя впливає на подальшу долю людини. Ось що вони дослідили.