Місяць цифрової грамотності в Підгороднянській ЗОШ

Цифрова грамотність важлива сьогодні, як вміння писати, читати і говорити. Від її рівня залежить не лише комфорт проживання в країні цифрових сервісів, а й конкурентоспроможність кожної людини.

З метою підвищення рівня цифрової грамотності громадян Міністерство цифрової трансформації запустило національну онлайн-платформу з цифрової грамотності «Дія. Цифрова освіта», яка наразі доступна в мережі Інтернет за посиланням: osvita.diia.gov.ua.

На онлайн-платформі кожна людина може безкоштовно опанувати цифрові навички за новим сучасним форматом з допомогою освітніх серіалів. Наразі, на платформі доступний новий онлайн серіал «Як громаді стати цифровою» (https://osvita.diia.gov.ua/courses/digital-communities).

Учні Підгороднянської ЗОШ здобувають знання з допомогою сучасної цифрової  платформи Human. Наша школа отримала інструменти для очної та дистанційної форми навчання, а також прозору статистику навчального процесу. Раді, що більшість наших учнів успішно зареєструвались та мають можливість успішно навчатись. Пропонуємо також вчителям, учням та батькам зареєструватися на платформі «Всеукраїнська школа онлайн» (https://lms.e-school.net.ua/) та отримувати більше нових знань.

Хочемо надати декілька порад для батьків наших учнів

 • щоб убезпечити свою дитину у Мережі, Ви маєте знати про Інтернет, принаймні, не менше за неї. Підвищуйте власну комп’ютерну та Інтернет – обізнаність;
 • станьте для дитини порадником. Опановуйте Інтернет разом з дитиною;
 • повідомте дитині, що вона може звернутися до Вас у будь-якій ситуації. Якщо в Інтернеті щось не зрозуміло, хвилює або загрожує, дитина завжди має звертатися по допомогу до Вас;
 • станьте для своєї дитини другом у соціальних мережах або попросіть близьких знайомих зробити це;
 • встановіть на мобільному телефоні своєї дитини безкоштовну соціальну послугу «Батьківський контроль»;
 • створіть територію безпечного Інтернету та постійно поновлюйте перелік безпечних для дитини сайтів;
 • переглянути наступний ролик та дізнайтеся інформацію про безпечний і корисний Інтернет.

В разі необхідності, Ви можете звернутись за консультацією до експертів, які нададуть Вам компетентну допомогу:

 • Online-bezpeka.kyivstar.ua – консультант з онлайн-безпеки від компанії “Київстар”;
 • Internetbezpeka.org.ua – тут ви можете повідомити про випадки дитячої порнографії в інтернеті;
 • Національна “гаряча” лінія з питань протидії домашньому насильству і захисту прав дітей – 0 800 500 335 (безкоштовно для дзвінків із стаціонарних телефонів на території України) та 386 (безкоштовно для дзвінків з телефонів мобільних операторів “Київстар” та “МТС”);
 • Телефон Довіри МВС України: +38044 254 76 04.

На сьогоднішній день жодна людина не може уявити своє існування без Інтернету. Він занадто увійшов в наше життя і стрімко розвивається. Ми маємо постійно вдосконалювати свої цифрові звання  та  використовувати Інтернет з розумом.