Тиждень суспільно-гуманітарних дисциплін. Відкриття

     «Заговори, щоб я тебе побачив», – писав Сократ. Правильність, багатство, чистота, досконалість мови свідчить про культуру та освіченість людини. У рамках тематичного  тижня суспільно-гуманітарних дисциплін, який стартував сьогодні в гімназії, і був присвячений рідній  мові та літературі, учні закладу активно долучилися до лінгвістичної  операції «Антисуржик»: редагували речення й вислови, моделювали ситуації мовлення, збагатили свій словник новими фразеологізмами та сталими виразами. Не залишили осторонь і мову сучасної молоді – добирали відповідники й тлумачили значення сленгових слів.

Плекайте мову. Пильно й ненастанно
Політь бур’ян. Чистіша від сльози
Вона хай буде. Вірно і слухняно
Нехай вона щоразу служить вам,
Хоч і живе своїм живим життям.
(М.Рильський)

 

Немає нічого страшнішого в житті людства, ніж війна. Це найбільше зло. На жаль, сьогодні не можна сказати, що це зло відноситься  до минулого. Війна котиться  Україною, війна породжує біль і страждання людей.  Як нам, українцям, вдалося  розказати на весь світ про війну, про свій біль? Багатьма способами. Один із них – поезія.

 

«Мій голос – проти війни», – під такою рубрикою звучали поезії сучасних авторів з уст вихованців гімназії, нагадуючи ще і ще раз: українці – незламний народ, а перемога кується спільними зусиллями всіх громадян України!